Ман Сити се утвърди на второто място след голов спектакъл със Суонзи (видео)

Шампионът Манчестър Сити постигна важна победа в борбата за второто място в класирането на Висшата лига, след като спечели с 4:2 визитата си на Суонзи на "Либърти Стейдиъм". Вратарят на домакините Лукаш Фабиански имаше сериозна вина тимът му да прекъсне серията си от три поредни победи, след като носи вина за три от попаденията в своята врата. Туре Яя на два пъти прати топката в мрежата му след лоши намеси на вратаря на домакините, а Джеймс Милнър също отбеляза през ръцете на полския страж. От своя страна опонентът на Фабиански - Джо Харт, направи няколко фантастични спасявания и въпреки допуснатите от него две попадения на Гилфи Сигурдсон и Бафетимби Гомис, с намесите си спаси своя тим във важни моменти.

Туре Яя откри резултата след 21 минути игра след подаване на Давид Силва и сериозна грешка на Лукаш Фабиански, който позволи на топката да мине под плонжа му след наглед неособено силен удар. Отново неумела намеса на полския страж на "лебедите" доведе и до втори гол в мрежата на домакините. Този път Джеймс Милнър се измъкна отляво в наказателното поле след подаване на Серхио Агуеро при добра контраатака на гостите. С диагонален удар, който отново влезе в мрежата на Фабиански, преминавайки през ръцете му, Милнър отбеляза за 0:2.

Все пак домакините успяха да намалят изоставането си секунди преди края на първата част. Гилфи Сигурдсон вкара с великолепно изпълнение от границата на наказателното поле. Исландският нападател се разписа с много техничен удар след пас на Нийл Тейлър, като не остави никакви шансове за реакция на Джо Харт с прецизното си изпълнение.

След почивката двубоят продължи да бъде много интересен и в 64-ата минута домакинните стигнаха до равенство. Бафетимби Гомис заби топката в ъгъла на вратата на Джо Харт, след като се откъсна зад защитата на "гражданите" след пас на Джаз Ричардс и простреля английския национал за 2:2.

В този момент обаче отново Фабиански влезе в светлината на прожекторите с лоша намеса. Той допусна трети гол във вратата си, отново през плонжа си, след като Туре Яя бе оставен да стреля от чиста позиция в наказателното поле след асистенция на Фернандиньо. До края на мача домакините не се предадоха и имаха цели три възможности да стигнат до 3:3. Джо Харт обаче се намеси решително след удари на Бафе Гомис и Гилфи Сигурдсон, предотвратявайки сигурен гол в своята врата.

Така се стигна до 92-ата минута, в която Вилфред Бони наказа бившия си клуб за крайното 2:4. Той получи пас от Давид Силва на границата на наказателното поле и с прецизен удар, отклонил се в гредата зад Фабиански оформи крайния резултат в срещата.