Евиан изпадна от Лига 1

Отборът на Евиан изпадна от Лига 1, след като загуби у дома с 1:2 от Сент Етиен в предпоследния 37-и кръг на Лига 1. Преди този мач домакините имаха шанс да оцелеят, но това вече е невъзможно, тъй като разликата с Тулуза, който е над чертата, кръг преди края е 4 т.

Евиан на практика загуби шансовете си още миналия кръг след загубата с 2:3 от Реймс. Двубоят започна кошмарно за домакините, след като Макс-Ален Градел откри в 12-ата минута след груба грешка на Седрик Монгонгу в отбрана, който подари топката на нападателя на гостите.

Матийо Дюамел върна надеждите на домакините малко преди почивката, но всичко за Евиан свърши в 82-ата минута, когато реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Градел, който се нагърби с изпълнението и така донесе победата на тима си. Така Евиан се завърна в Лига 2 след четири сезона в елита.