Париж празнува - ПСЖ за трети пореден път е на върха на Франция

Отборът на Пари Сен Жермен спечели за трети пореден път титлата на Франция. Парижани триумфираха в Лига 1 седмица преди края на настоящия шампионат, след като победиха с 2:1 като гост Монпелие в мач от 37-ия кръг на първенството. Това е пета титла на страната за ПСЖ (1985–86, 1993–94, 2012–13, 2013–14, 2014-2015). Столичани заеха лидерската позиция в първенството едва в 30-ия кръг на надпреварата, но с много силно представяне в последните два месеца на първенството не оставиха съмнения, че заслужават да бъдат отново на върха.

Резултатът бе открит от гостите още в 17-ата минута. Адриен Рабио изведе по отличен начин Блес Матюиди и халфът хладнокръвно откри. Девет минути по-късно ПСЖ удвои преднината си. Серж Орие намери Езекиел Лавеци с пас отдясно и аржентинецът със силен шут направи 2:0 в полза на парижани. Пет минути преди края на полувремето обаче Монпелие намали. Опит за центриране на Антони Муние се превърна в коварен удар, който изненада Сиригу. През втората част двата тима не си отбелязаха нов гол, въпреки че и пред двете врати имаше по няколко чисти ситуации.

Днес тимът на Лоран Блан бе без основния си реализатор си Златан Ибрахимович, който е контузен. Ибра е само на три попадения разстояние от голмайстор номер 1 на Пари Сен Жермен - Педро Паулета. Шведът е със 106, докато португалецът има 109.

Така в момента ПСЖ има 80 точки на върха на подреждането, събрани от 23 победи, 11 равни и само три загуби. Вторият Лион днес не успя да победи Бордо и събра 72 точки, които обаче ще са достатъчни за сребърните медали.

По-рано през сезона ПСЖ спечели и Купата на Лигата, след като надигра Бастия с 4:0, а на 30 май излиза във финала за Купата на Франция срещу Оксер. Ако ПСЖ победи, ще запише требъл, което ще бъде първи път в историята на френския футбол.

В Шампионската лига парижани достигнаха до четвъртфинал, където бяха елиминирани от финалиста Барселона. Преди това играчите на Лоран Блан бяха остранили един от фаворитите за трофея - Челси.