Ювентус удари Интер и с резервите на "Меаца" (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус обърна Интер на "Джузепе Меаца" в 164-то дерби между двата гранда. "Нерадзурите" изиграха доста добър мач срещу резервите на "бианконерите", които след класирането си на финала в Шампионската лига, излязоха без седем титуляри - Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини, Патрис Евра, Андреа Пирло, Пол Погба, Карлос Тевес и Артуро Видал.

Въпреки това сериозни грешки на Неманя Видич и Самир Ханданович попречиха на тима да стигнат до първа победа на своя стадион срещу Юве от 2010 година. Момчетата на Роберто Манчини поведоха рано с гол на Мауро Икарди още в 9-ата минута, който беше негов шест срещу Старата госпожа от пет мача в калчото. Аржентинецът бе точен с гърди, след като отклони удар на Брозович.

Интер - Ювентус 1:2 Последваха добри положения пред двете врати, а гол на Брозович в 39-ата минута бе отменен за спорна засада. Той прати топкава в мрежата, след като Шакири удари горната гредас удар от 18 метра. Две минути по-късно  Видич направи четвъртата си дузпа за този сезон, която бе реализирана от Клаудио Маркизио за 1:1. Сърбинът спъна Алесандро Матри, който се откъсна от защитата на домакините след груба грешка в центъра на терена. Гостите искаха продължително червен картон.

Второто полувреме стартира с две отлични положения на Ювентус, пропуснати от Мората. В 71-ата минута Д`Амброзио пропусна да вкара за "черно-сините" с акробатичен удар, а няколко минути по-късно Мората изведе шампионите напред в резултата. Това се случи след невероятна грешка на Ханданович в 83-ата минута. Словенецът не успя да хване слаб удар от границата на наказателното поле на испанската деветка на гостите.

Интер - Ювентус 1:2 Две минути по-късно Марко Сторари направи две страхотни спасявания. Той първо спаси удар на Паласио, а след това при добавката спря и Икарди. Последните минути гостите можеха да вкарат и трети гол, но такъв не падна и въпреки това Ювентус записа нов успех.

Интер - Ювентус 1:2 Поражението бе първо за "черно-сините" след серия от седем мача без такова, а също така е първо за Икарди срещу "бианконерите" от пет мача. Интер остана на осмо място с 52 точки и се отдалечи от местата даващи визи за Европа, докато шампионите записаха 25-и успех и още повече си вдигнаха настроението преди финала за купата на Италия с Лацио в сряда. Това бе 78-ия успех в 164 дербита за Юве, като Интер остана с 45, а равенствата са 41.