Без гол на "Олимпиащадион" (видео)

Отборите на Херта (Берлин) и Айнтрахт (Франкфурт) стигнаха до 0:0 в среща от 33-ия кръг на германския шампионат. Двата тима действаха прекалено предпазливо и си поделиха точките. Столичани се спасиха от изпадане благодарение на програмата в последния кръг, която противопоставя два сблъсъка за оцеляване.

Берлинчани бяха по-настойчиви през първото полувреме, но срещнаха добре организиран съперник. "Старата госпожа" имаше добри възможности най-вече при статичните положения. Друг добър шанс се откри в 25-ата минута пред Саломон Калу, но Александер Мадлунг се намеси. След почивката двата тима продължиха да грешат в завършека на атаките си и приключиха дуела си без гол.

Това беше последен мач на "Олимпиащадион" преди двата големи сблъсъка на арената в Берлин. На 30 май там е финалът за Купата на Германия, а седмица по-късно цяла Европа ще впери погледи за финала в Шампионската лига.

Снимка: Getty Images/Guliver