Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

С човек по-малко Терек обърна и разби Спартак

Терек победи с 4:2 Спартак (Москва) у дома, въпреки че тимът от Грозни остана с човек по-малко още в 40-ата минута, след като Олег Иванов получи директен червен картон. В този момент столичани вече водеха в резултата след попадение на Вячеслав Кротов в 26-ата минута. Това бе и първи гол за нападателя в Премиер лигата. Въпреки негативното начало Терек стигна до пълен обрат след голове на Аблайе Мбенг (49' и 53'). Спартаковци изравниха 1/4 час преди края благодарение на Куинси Промес, но в добавеното време Аилтон Алмейда вкара два гола, с които донесе изразителната победа на домакините.

Терек е на осма позиция във временното класиране с актив от 36 точки. Спартак (Москва) е шести с 43 пункта. Загубата отдалечи селекцията на Мурат Яким от Европа, като в момента московчани са на пет точки от Лига Европа. До края на шампионата остават три кръга.