Зенит може да стане шампион още днес (видео)

В двубой от 27-ия кръг на руската Премиер лига Зенит разгроми гостуващия Ростов с 3:0 и направи още една крачка към шампионската титла. Футболистите на Андре Вилаш-Боаш не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и стигнаха до успеха с поапдения на Олег Шатов, Хълк и Хосе Саломон Рондон. За Хълк това бе 14-о попадение в първенството и бразилецът е водач в листата на стрелците.

Зенит може да стане шампион и на теория още днес, ако вторият Краснодар загуби домакинството си на Амкар. В момента разликата между двата отбора е 9 точки, а до края на сезона остават още три кръга. Все пак, малко вероятно е "биковете" да се провалят срещу тима от Перм, който се бори за оцеляване. Следващата седмица обаче Зенит гостува на Уфа и най-вероятно тогава питерци ще узаконят титлата си.

Срещу Ростов Шатов откри резултата в 45-ата минута, а в добавеното време на първата част Хълк се разписа от фаул за 2:0. Точка на спора постави влезлия като резерва Рондон в 87-ата минута.

Загубата остави Ростов на 11-о място с 27 точки. В следващия кръг тимът ще има за съперник Мордовия.