Спартак изпусна Зенит (видео)

Отборът на Спартак (Москва) пропусна да победи като домакин Зенит в мач от 26-ия кръг на руското първенство. Двубоят завърши без победител - 1:1, като столичани водеха в резултата с 1:0 до последните секунди, когато бразилската звезда Хълк изравни резултата. Той получи топката в наказателното поле на Спартак, овладя я на гърди, освободи се от пазещия го бранител и с мощен шут опъна мрежата зад Артьом Ребров. Преди това Ромуло бе дал аванс на Спартак в резултата с гол след удар с глава в 48-ата минута.

Зенит продължава да е убедителен лидер в класирането и спечелването на титлата е само въпрос на формалност за питерци. В момента те са с 60 точки - 9 повече от втория Краснодар, който в настоящия кръг гостува на Арсенал (Тула). Спартак е пети с 43. С една повече на четвъртата позиция е Динамо (Москва), а трети е ЦСКА (Москва) с 47 точки.

Снимка: fc-zenit.ru