Шалке 04 продължава да ядосва феновете си (видео)

Шалке 04 поднесе ново разочарование на феновете си, губейки с 0:2 при визитата си на Кьолн в мач от 32-ия кръг на Бундеслигата. По този начин "кралскосините" имат само една победа в последните си седем срещи за първенство и рискуват да останат извън евротурнирите, тъй като Борусия (Дортмунд) и Вердер (Бремен), съответно седми и осми в класирането, са само на 2 точки зад тях.

И двата гола паднаха по аналогичен начин след добавки. В 34-ата минута Марсел Рисе стреля в мрежата, след като Ралф Феерман беше парирал шута на Казуки Нагасава, а в 89-ата минута появилият се като смяна Яник Герхард вкара за 2:0, макар при атаката съдиите да не маркираха две засади на играчи на "козлите".

В 61-ата минута Душан Швенто пропусна сам срещу Феерман, а точно преди второто попадение Йонас Ектор изпусна да даде голов пас към Осако.

Шалке 04 трудно стигаше до противниковото поле и беше най-близо до попадение в 54-ата минута, но младият Льорой Сане не овладя добре.

Победа на Кьолн означава, че отборът вече и на теория се спаси от изпадане. Колкото и парадоксално да звучи, при 6 точки в оставащите два кръга тимът може дори да се класира за Лига Европа. Съперници в тези мачове ще бъдат Майнц 05 и Волфсбург, докато съставът на Роберто Ди Матео няма право на грешки срещу Падерборн 07 и Хамбургер ШФ.