Автогол помогна на Шалке 04 (видео)

След шест кръга без победа Шалке 04 напомни за себе си с драматична победа с 3:2 над Щутгарт у дома, с която си гарантира мястото в зона "Лига Европа" и след този уикенд. "Швабите" пък отново разочароваха с груби индивидуални грешки - в това число и автогол в 89-ата минута, и макар да действаха доста добре в атака, останаха с празни ръце и продължават да са на последно място, но само на 3 точки от директното оцеляване.

След като не беше вкарвал в цели 1198 минути в първенството, Клаас-Ян Хунтелаар най-накрая "се събуди" и с два гола помогна за триумфа. Той откри резултата в 9-ата минута след щастлив рикошет, след който топката му дойде като по поръчка.

Футболистите на Хууб Стевенс обаче не се смутиха и в 22-ата минута Мартин Харник заби 50-ия си гол в Бундеслигата, реализирайки за 1:1 след една от най-добрите асистенции през сезона, дело на Даниел Гинчек. Буквално в следващата минута Филип Костич се оказа на добра позиция и стреля точно с левия крак, като виждаше как кълбото влиза в мрежата, но Бенедикт Хьоведес спаси домакините с намеса в последния момент.

Събитията се развиваха динамично и след две минути гредата помогна на Щутгарт след удар на Хунтелаар.

Гостите бяха господари на терена в началото на второто полувреме и първо Ралф Феерман спря Харник с блестяща намеса, но в 51-ата минута Костич все пак вкара. От аналогична ситуация като тази от преди антракта младият сърбин матира домакините - 1:2.

Роберто Ди Матео отговори с две смени, като заложи на Юлиан Дракслер и Кевин-Принс Боатенг. Вторият от тях спаси мача, след като в 78-ата минута изведе Хунтелаар на празна врата за 2:2, а в 89-ата минута с глава насочи топката и Флориан Клайн я отклони в мрежата на своя вратар Свен Улрайх за крайното 3:2.

До края Шалке 04 трябва да не допуска издънки в мачовете с Кьолн, Падерборн 07 и Хамбургер ШФ, за да успее да се класира за евротурнирите, докато бившият отбор на Красимир Балъков ще воюва за мястото си в елита в битки срещу Майнц 05 и срещу директните съперници Хамбургер ШФ и Падерборн 07.