Шествие на феновете на Ботев (Пловдив) към "Васил Левски"

Часът на Истината настъпи и за Атланта (видео)

Часът на Истината настъпи и за Атланта Хоукс. Така може да бъде описан мач №3 от полуфиналните плейофи на Изток между “ястребите” и Вашингтон Уизърдс, след като Пол Пиърс собственоръчно нокаутира Хоукс и донесе победата на своя тим със 103:101. С този успех “вълшебниците”, които играха без контузената си звезда Джон Уол поведоха с 2-1 в серията.

Пиърс наниза победните две точки за Вашингтон по-малко от секунда преди изтичането на времето и така за трети път от началото на елиминациите се превърна в герой за столичния тим, след като в първия кръг Торонто си изпати от него. Ветеранът, известен с прозвището си “Истината”, завърши с 13 точки, 7 борби и 1 асистенция за 26 минути игра.

Най-резултатни за победителите бяха Рамон Сешънс, Нене и Брадли Бийл, завършили с по 17 точки всеки. Марчин Гортат от своя страна добави 14 точки, 8 борби, 3 асистенции и 3 блокирани изстрела.

Уизърдс започнаха заключителните 12 минути на мача с повече от отлична преднина - 21 точки, но Хоукс не се предадоха и се бориха до последно, а 14 секунди края имаше равенство (100:100) и топка за домакините, а точно тогава Пиърс пое отговорността и зарадви хилядите по трибуните на “Верайзън Сентър”.

За гостите от щата Джорджия Денис Шрьодер и Джеф Тийг вкараха по 18 точки, ДеМари Керъл добави 14, а Ал Хорфърд - 12 точки, 10 борби, 4 асистенции и 2 чадъра.

“Стотици пъти съм бил в тази ситуация. Знаете, че това е моята позиция. Просто поех отговорност. Сложих точка на мача”, каза веднага след сирената героят на домакините Пиърс.