Ла Коруня съсече евромечтите на Атлетик

Отборът на Депортиво Ла Коруня открадна ценна точка в гостуването си на Атлетик (Билбао) от 36-ия кръг в Примера дивиисон. Гостите на "Сан Мамес" се добраха до равенство 1:1 с гол в добавеното време и така доста объркаха сметките на своя съперник в битката за класиране за евротурнирите догодина. Въпреки равенството обаче Депор продължава негативната си серия от 14 мача без победа и остава опасно близо до зоната на изпадащите.

Атлетик откри резултата в 14-ата минута, когато след едно центриране в наказателното поле Аймерик Лапорт продължи топката с глава към Ариц Адурис, който също с глава я насочи във вратата за 1:0.

В края на първото полувреме Депортиво също отбеляза попадение чрез Брагантиньос, което обаче бе отменено заради нарушение в атака.

Домакините пък можеха да стигнат до втори гол в 70-ата минута, когато Адурис бе изведен зад защитата и стреля, но след намеса на вратаря топката се отби от напречната греда.

В добавеното време на мача обаче гостите се добраха до точката като Иван Кавалейро центрира в наказателното поле, където Алберт Лопо с глава насочи кълбото в мрежата за 1:1.

Така Атлетик записа трето поредно равенство и остава на 7-ата позиция с 49 точки, като има 5 по-малко от 6-ия Виляреал, който тепърва ще играе мача си от кръга. Депортиво пък се намира на 17-ата позиция с 31 точки, колкото имат и преследвачите Ейбар и Гранада.