Лион капитулира, ПСЖ подготвя празненствата

Отборът на Лион допусна загуба с 0:3 при гостуването си на Каен в мач от 36-ия кръг на Лига 1 и по този начин предостави на 99% титлата на Франция на Пари Сен Жермен. Парижани се нуждаят само от точка в оставащите си два мача - гостуване на Монпелие и домакинство на Реймс, за да станат за трети пореден път първенци на Лига 1.

В първите минути на мача гостите бяха по-активният отбор, но на два пъти Александре Лаказет и Клеман Грение пропуснаха да открият резултата. Домакините отговориха с пропуск на Слоан Приват, но малко преди почивката нормандците нанесоха своя решителен удар. В 41-ата минута при един опит за центриране на Бенезет към Приват топката заблуди Антони Лопеш и влезе във вратата му. Само две минути по-късно резултатът стана 2:0. Приват намери Бенезет в наказателното поле и нападателят с мощен удар удвои. През втората част Лион наожи тотален натиск, но на няколко пъти бившият вратар на тима Реми Веркутр спаси вратата си от сигурен гол. В края на срещата Каен подпечата успеха си с трети гол. Резервата Тома Лемар намери на чиста позиция Приват, който оформи крайното 3:0.

Така Лион вече изостава с шест точки от лидера Пари Сен Жермен и само чудо може да донесе титата на играчите на Юбер Фурние. Каен пък направи много важна стъпка към оцеляването си и вече е на 13-о място с 42 точки.