Тотнъм катастрофира на "Британия" (видео)

Стоук Сити победи с 3:0 Тотнъм на своя "Британия Стейдиъм" след голове на Чарли Адам (21'), Стеван Нзонзи (32') и Маме Бирам Диуф (86'). Така "шпорите" записаха трети пореден мач без победа в Премиър лийг, като в последните си шест шампионатни срещи те имат едва един успех. Гостите трябваше да играят и около 40 минути с човек по-малко, след като Влад Кирикеш получи втори жълт картон в 51-ата минута.

Домакините бяха по-активни от самото начало и в 21-ата минута Чарли Адам даде аванс на "грънчарите". Ян Вертонген не успя да изчисти, като по този начин асистира на бившия играч на Ливърпул, който от малкото наказателно поле бе точен с глава. Само няколко минути по-късно Тотнъм можеше да се върне в мача, но топката срещна гредата след игра с глава на Муниеса, който бе близо до това да си отбележи автогол.

В 32-ата Лорис и Дайър сгрешиха фатално и подариха топката на Нзонзи, който покачи на 2:0.

След почивката Адам бе близо до втори гол, но този пък Лорис се намеси блестящо, спасявайки удара на халфа. Четири минути преди края Маме Бирам Диуф оформи класиката, след като засече на близката греда центриране на Арнаутович.

Въпреки загубата Тотнъм остава на шеста позиция, тъй като седмия - Саутхамптън, също загуби днес в гостуването си на Лестър.