Мьонхенгладбах директно в ШЛ, Леверкузен ще се поти през квалификациите (видео)

С три гола след почивката Борусия (Мьонхенгладбах) разби Байер (Леверкузен) с 3:0 у дома в пряк сблъсък за третото място в Бундеслигата и така почти сигурно си гарантира директно влизане в групите на Шампионската лига. Два кръга преди края отборът на Лусиен Фавре има пет точки аванс пред "аспирините", а дори задмина и Волфсбург, който обаче е с мач по-малко. В оставащите два уикенда на германското първенство Борусия се нуждае от две точки от срещите си с Вердер (Бремен) и Аугсбург, докато футболистите на Леверкузен ги очаква по-кратка ваканция и битки в квалификационните кръгове на ШЛ.

Много силен мач изнесе Патрик Херман, който асистира на Макс Крузе за първия гол в 50-ата минута, а след това реши всичко с попадение за 2:0 в 81-ата минута, независимо че при ситуацията беше в засада, която остана немаркирана. Две минути преди края влезлият на негово място Ибрахима Траоре оформи класиката.

През първото полувреме вратарят на Байер Бернд Лено спаси мрежата си в ситуация "едно на едно" с Крузе. Гол на Щефан Кийслинг с глава пък не беше зачетен заради засада на нападателя при центриране от фал в 33-ата минута.

Вратарят на Борусия Ян Зомер блесна с много важна намеса в 38-ата минута след коварен шут на Сон Хюн-Мин, а в 78-ата минута, малко преди втория гол, Юлиан Корб спаси домакините с ключов шпагат, с който попречи на Щефан Райнартц да изравни.

С днешния си гол за 1:0 пък Макс Крузе вече има 8 попадения, с които е откривал резултата през сезона и по този показател е №1 в цялата Бундеслига. Ценният нападател обаче ще напусне "Борусия Парк" през лятото и ще подсили Волфсбург.