Сандовал запали искрата на надеждата с дебютна победа за Гранада

Отборът на Гранада надви с 2:1 Хетафе в дуел от 35-ия кръг на ла Лига, игран на "Колисеум Алфонсо Перес" близо до Мадрид. Юсеф Ел-Араби донесе победата с две попадения (12-дузпа и 58) в дебютната среща на новия наставник на андалусците Хосе Рамон Сандовал. За "лос асулонес" се разписа Педро Леон минута преди края на първото полувреме. Гранада остава на 19-о място, но вече само на три точки от спасителния бряг.

Висенте Гуаита спаси първата опасност още във втората минута след опасно включване на Рубен Рочина. В 12-ата съдията Прието Иглесиас отсъди дузпа за гостите от "Лос Карменес". Налдо игра с ръка и Юсеф Ел-Араби отбеляза дузпата - 0:1. Домакините тръгнаха смело напред. В 30-ата минута страничният рефер вдигна много спорна засада на Фреди Инестроса, който излизаше сам срещу Роберто Фернандес.

В 33-ата стражът спаси точен удар на Инестроса. В 39-ата Роберто се отличи с ново великолепно спасяване при удар на Хави Маркес. Две минути по-късно андалусците можеха да удвоят преднината си при възможност пред Ел-Араби. В 44-ата бившият играч на Реал Мадрид Педро Леон вкара страхотен гол след хубав рейд и точен изстрел към първата греда - 1:1.

Втората част започна с хубав изстрел на Пабло Сарабия и избиване на Риберто (47). В 53-ата минута Серхио Ескудеро шутира много близо до гредата. "Червено-белите" на новия треньор Хосе Рамон Сандовал удариха при първата си възможност след почивката. Ел-Араби отбеляза с глава след великолепно центриране на Пити. Попадението смути домакините и положенията пред Роберто бяха все по-редки. В 82-ата стражът на южняците се оказа последна преграда при удар на Емилиано Буендия. В 92-ата Хуан Родригес пропусна последния шанс в мача.

Снимки: "Марка"