Лил обърна Ланс в дербито

Отборът на Лил победи с 3:1 Ланс в дербито на Северна Франция. Играчите на Рене Жирар стигнаха до обрат в мача от 35-ия кръг на Лига 1, след като до края на първата част губеха с 0:1.

Резултатът бе открит от гостите в средата на първата част, когато дебютантът Тейлър Муур намери на скорост Пабло Шавария, който се пребори със защитник и прокара топката покрай Винсент Ениеама. В края на първото полувреме обаче Суфиан Буфал изравни от дузпа, отсъдена за фаул срещи Идирса Гана Гай. В 74-ата минута самостоятелна акция на Джибирл Сидибе даде преднина на Лил, а буквално в последната секунда на мача резервата Дивок Ориги оформи крайното 3:1, възползвайки се от скоростна контраатака.

С победата днес Лил се изкачи на осмо място в класирането на Лига 1 с актив от 53 точки. Ланс пък остава на дъното и още след вчерашните резултати от кръга стана ясно, че вече няма дори и теоретични шансове за спасение.