Лестър направи огромна крачка към спасението, докато Нюкасъл изнемогва след осма поредна загуба (видео)

Лестър направи решаваща крачка по пътя към запазване на мястото си в елита, след като победи с 3:0 Нюкасъл на "Кинг Пауър Стейдиъм". Два гола на Леандо Уйоа (1' и 48') в началото на двете полувремена и едно попадение на Уес Морган (17') донесоха изключително ценните три точки на "лисиците". Нюкасъл пък записа осма поредна загуба и "свраките" вече дори могат да се притесняват за своята сигурност.

Още в 38-ата секунда домакините излязоха напред в резултата. Олбрайтън центрира от корнер, а Уйоа изпревари Сисоко и засече на близката греда, прострелвайки Тим Крул. Малко повече от 1/4 час по-късно Лестър отново се възползва по перфектен начин от статично положение в своя полза. Олбрайтън центрира от пряк свободен удар, този път Уйоа се размина с топката, но зад него бе Уес Морган, който протегна крак и засече за 2:0.

Нюкасъл наложи натиск в следващите минути, но Айосе Перес пропусна добра възможност, а Шмайхел спаси опасен удар на Райън Тейлър. Феновете на "свраките" пън не спираха да демонстрират негативното си отношение срещу собственика на клуба.

Нов корнер пред вратата на Крул донесе поредните неприятности за гостите в началото на втората част. Ривиер изблъска в гърба Василевски, който скочи за топката. Майк Дийн посочи бялата точка, а Леандро Уйоа изпълни точно дузпата, правейки преднината на Лестър класическа.

В 63-ата минута гостите останаха и с човек по-малко, след като Майк Уилямсън получи втори жълт картон. Същото се случи и с Дарил Янмаат в добавеното време.

Нюкасъл е 14-и с актив от 35 точки, докато Лестър е вече на 16-о място с точка по-малко.