Аталанта оцеля в трилър на "Дино Мануци"

Истински трилър си спретнаха на стадион "Дино Мануци" отборите на Чезена и гостуващия Аталанта, но не успяха да се победят и така двубоят от 33-ия кръг на Серия А завърши 2:2. Резултатът е неблагоприятен за домакините от Чезена, които са сред изпадащите и заемат предпоследно място с 24 точки, докато Аталанта е точно над чертата с 32.

В герой за има от Бергамо се превърна завърналият се след изтърпяване на наказание от три срещи Маурисио Пинийя, който отбеляза и двата гола за своя тим в 50-ата и 82-ата минута, с които първо откри за своя тим, а след това заличи аванса на домакините. За Чезена се разписаха съответно Франко Бриенца от дузпа в 56-ата минута, а в 70-ата се разписа Карлос Карбонеро.

Чезена имаше шанс да стигне до победата, но Габриеле Перико направи чудовищен пропуск отблизо в заключителните минути.