Палермо и Чочев изпуснаха "биковете"

Отборът на Палермо с българския национал Ивайло Чочев в състава си завършиха 2:2 у дома с коравия тим на Торино в среща от 33-ия кръг на Серия А. Домакините повеждаха на два пъти в резултата, но допускаха авансът им да бъде заличен. В края на срещата гостите стигнаха и до трети гол чрез аржентинския нападател Макси Лопес, но попадението беше отменено заради нарушение на футболиста в атака. Ивайло Чочев започна като титуляр, но остана на терена до 71-ата минута, когато беше заменен от нападателя Андреа Белоти.

Палермо започна със силен домакински натиск срещу Торино, който излезе със самочувствието на отбора, който отложи празненствата на лидера Ювентус за титлата, след като го победи с 2:1 в миналия кръг. Домакините откриха в десетата минута чрез Роберто Витоло, който засече в мрежата топката на далечната греда след изпълнение на ъглов удар. Преди това негов съотборник успя да я отклони с глава и за халфа на домакините не беше трудно да отбележи.

Реакцията на "биковете" беше светкавична и само три минути по-късно равенството беше възстановено с гол на Бруно Перес. Палермо отново излезе напред само 13 минути по-късно, когато Лука Ригони засече отблизо перфектно центриране отляво на вратата на Ашраф Лазаар. Резултатът се задържа до 60-ата минута, когато влезлият като резерва Макси Лопес възстанови равенството, а накрая можеше и да донесе победата, но реферът видя нарушение в атака на аржентинския нападател.

Така Торино събра 48 точки и върви девети във временното класиране, докато Палермо остана 11-и с 42. При успех тази вечер тимът от Сицилия щеше да изпревари Милан и да го прати във втората половина на таблицата.