Чочев титуляр при скучно равенство на Палермо (видео)

Българският халф Ивайло Чочев отново беше титуляр за Палермо, а неговият отбор направи нулево равенство като гост на Сасуоло. По този начин Палермо остана на 11-о място в класирането с 43 точки, колкото има и Милан, а домакините от Сасуоло са 16-и, но и те могат да са спокойни за оцеляването си защото разликата с отборите в зоната на изпадащите е голяма.

Домакините се опитаха да се реваншират пред феновете си за тежката загуба с 0:3 от Рома през седмицата. Срещу "вълците" Сасуоло беше без наказания Доменико Берарди, а Симоне Дзадза остана на пейката, но днес двамата поведоха атаката. Другият футболист с по-офанзивни функции беше Деян Лазаревич.

Наставникът на гостите от Сицилия Джузепе Якини не можеше да разчита на Едгар Барето, Михаел Морганела и Емерсон. Той заложи на петима халфове, а в предни позиции си партнираха двете звезди на тима Пауло Дибала и Франко Васкес.

Гостите започнаха по-силно и удар на излезлия с капитанската лента Дибала профуча покрай вратата, а после Андреа Консили спаси изстрел с глава на Чочев. До почивката Палермо определено доминираше, а единствената възможност за гол пред Сасуоло беше пропиляна от Дзадза.

През второто полувреме ролите се смениха. Домакините заиграха по-агресивно и пропуснаха няколко добри положения. В 65-ата минута Дзадза реши да завършва атаката сам, вместо да подаде на свободния Берарди, и сбърка. Малко след това пък Дибала с глава направи по-трудното и прати топката в аут.

Дебют са Сасуоло в Серия "А" направи 19-годишният защитник Леонардо Форталези. Чочев игра до 61-ата минута, когато беше сменен от Андреа Белоти.