Голов терор на "Камп Ноу", Барса показа остри зъби за нов рекорд (видео + галерия)

Отборът на Барселона продължи да крачи уверено към 23-ата си шампионска титла в Испания след категоричен успех с 6:0 над Хетафе в среща от междинния 34-ия кръг в Ла Лига. Лионел Меси (9-д. и 47), Луис Суарес (25 и 40), Неймар (27) и Чави Ернандес (30) накараха "Камп Ноу" да пее ентусиазирано през целия мач. Авансът на каталунците временно беше увеличен на пет точки преди утрешния двубой на Реал Мадрид срещу Алмерия. Любопитното е, че триото на Барса натрупа цели 102 гола през  настоящия сезон и заличи клубното постижение на Меси, Ето'о и Анри, поставено през сезон 2008/09 (100). Лео пък изравни своя личен рекорд за асистенции в Примера - 19.

Барса - Хетафе - 6:0 Меси, Луис Суарес и Неймар традиционно оформиха нападателната част в "синьо-червения" състав. Марк Бартра и Жереми Матийо влязоха в центъра на отбраната. Чави Ернандес и Рафиня Алкантара получиха минути за сметка на Иван Ракитич и Андрес Иниеста. Пабло Франко нареди своя тим в 4-2-3-1. Единствен в предни позиции трябваше да действа Баба Диавара, подкрепян от Педро Леон, Емилиано Буендия и Фреди Инестроса.

Барса - Хетафе - 6:0 Срещата очаквано започна със сериозен домакински натиск. Облечените в жълто гости хвърляха всичките си усилия в покриване на пространствата пред Висенте Гуаита. Още в третата минута Неймар излизаше сам срещу вратаря, ако не беше важното докосване на Алексис Руано. Минута по-късно Даниел Алвеш беше допуснат да овладее в наказателното поле, финтира защитник и стреля ниско с левия крак - Гуаита плонжира и спаси.

Барса - Хетафе В шестата Меси върна назад към Алвеш, който шутира от 17 метра, а мъничко не стигна на Рафиня да отклони голово топката. В осмата минута Луис Суарес изработи дузпа за своите. Уругваецът видимо беше фаулиран от Алваро Аройо и спечели шеста дузпа за каталунците в Примера. Положението остана като съмнително и заради възможна засада, и дали нарушението е в наказателното поле. Меси смени стила на изпълнение от бяла точка и реализира в стил "Паненка", копвайки технично топката - 1:0.

Барса - Хетафе - 6:0 В 14-ата Рафиня остана свободен при корнер и стреля силно с глава, пращайки топката малко над гредата. Минута по-късно гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" бяха на косъм от изравняване. Клаудио Браво понечи да излиза и позволи на Фреди Инестроса да го прехвърли. Топката тупна зад гърба на вратаря, но чилиецът жертвено се хвърли и изби от самата голлинията, оплитайки себе си в мрежата. Стотина секунди по-късно Баба Диавара видя пролука за стрелба от шест метра под ъгъл, но Браво беше на мястото си.

Барса - Хетафе Между 25-ата и 30-ата минута барселонци наложиха истински голов рекет над своя съперник, наказвайки ги с три попадения. Първо Суарес отбеляза превъзходно попадение със странична ножица. "Деветката" на Барса засече марково центриране на Меси отдясно и с мощен изстрел матира Гуаита от десет метра, а топката влезе в близкия горен ъгъл. При ответната атака Браво изби в корнер след шут в близкия ъгъл. От ъгловия удар произлезе вихрена опасност пред вратата на кастилския състав. Суарес отне топката, насочи бързо към Неймар, който след няколко финта насочи пусна кълбото покрай вратаря и в мрежата за оформяне на класика.

Барса - Хетафе - 6:0 В 30-ата минута 35-годишният капитан Чави Ернандес отбеляза много атрактивно попадение. Каталунският халф завъртя по прекрасен начин топката в далечния горен ъгъл с изстрел от границата на наказателното поле. Гардът на опонента вече го нямаше и "лос кулес" търсеха още голове. В 40-ата минута Суарес мушна нов страхотен гол. Меси подаде към Чави, той продължи с петичка и уругваецът изстреля топката с първото си докосване, отправяйки фалцов удар по диагонала от около 20 метра - 5:0. А предстоеше и още едно полувреме. Секунди преди почивката Адриано Корея застигна бавния Баба, който иначе се устремяваше директно към вратаря.

Барса - Хетафе - 6:0 По-малко от две минути след почивката Хета получи шести гол в мрежата си. И той отговаряше на изискванията за красота, поставени през първото полувреме. Меси получи топката от Суарес и по спиращ дъха начин я насочи високо горе в обратния ъгъл. Това беше попадение номер 38 за Ла Пулга, с което той се доближи само на гол от Кристиано Роналдо. "Лос блаугранас" поотпуснаха малко захвата след почивката, но пак използваха почти всяка удобна възможност, за да шутират към вратаря.

Барса - Хетафе - 6:0 Педро Родригес влезе вместо Чави за своя мач номер 200 в Ла Лига, като Луис Енрике сякаш не посмя да извади някой от зведното си атакуващо трио. Лучо съхрани силите и на Серхио Бускетс и Даниел Алвеш. В 55-ата минута резервата на "лос асулонес" Иван Лопес Алварес стреля малко по-високо от необходимото. В 66-ата Неймар отправи удар, топката беше отбита, а Суарес я прати с малко над гредата. В 70-ата бившият играч на Ливърпул се завъртя чевръсто и шутира от 21 метра, ала Гуаита внимаваше.

Барса - Хетафе - 6:0 При ответната атака Инестроса беше изпуснат от отбраната, търкулна топката покрай вратаря, ала нямаше късмет и тя срещна гредата. В 72-ата Суарес асистира на Лео, той шутира без забавяне, но Гуаита беше покрил близкия ъгъл. В 75-ата Меси поиска втора дузпа - съдията Фернандес Борбалан не видя достатъчно основания, за да я даде. Последователно в 84-ата и 85-ата минута Меси и Бартра застрашиха сериозно Гуаита, но той се справи.

В крайна сметка Барса натупа Хетафе, насъбра още самочувствие и успя да спести сили. При по-внимателен прочит се вижда интересна зависимост в головете на Барса. Всеки голмайстор се превръща в асистент за следващото попадение, което може да се види при детайлно заглеждане в развитието на всеки гол. Следващата среща на каталунците е в събота като гост на на практика изпадналия тим на Кордоба.