Лудогорец разгроми Хебър и на реванша - на живо с отзивите от Пазарджик след 0:5

Петицата на Sportal.bg за XXIII кръг на НБЛ

Петицата на Sportal.bg за XXIII кръг от редовния сезон на НБЛ е окупирана от баскетболисти на Берое и Черно море Порт Варна. Тези два отбора имат по двама представители в идеалния отбор на кръга, а освен тях място в класацията намери и един играч на Ямбол.

Милиян Боцка (Черно море Порт Варна)
26 минути, 15 точки (6/7 2Т, 0/2 3Т, 3/6 НУ), 4 борби, 1 асистнеция, 1 отнета топка

Сръбският гард лека-полека намери мястото си в системата на Драган Баич в редиците на “моряците” и започва да демонстрира защо точно акостира в морската ни столица. При трудния домакински успех над Ямбол с 91:83 именно Боцка направи силно включване в ролята на шести човек и помогна на варненци да се поздравят с победа. Опитният играч остави срещу името си 15 точки, 4 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 26 минути престой на паркета.

Тихомир Желев (Берое)
30 минути, 21 точки (0/1 2Т, 7/7 3Т), 10 асистенции, 4 борби, 2 отнети топки

Желев прави доста добър сезон с екипа на Берое под ръководството на Любомир Минчев. Гардът изригна при категоричната домакинска победа над Спартак (Плевен) с 21 точки и 10 асистенции и бе в центъра на всичко интересно в този двубой. Бившият юношески и младежки национал постигна тези показатели за точно 30 минути игрово време и демонстрира убийствен мерник от тройката, поразявайки целта 7 пъти от общо 7 опита, с което заслужи несамо място в отбора  на кръга, но и наградата за “Най-полезен играч”.

Тони Бърнас (Ямбол)
37 минути, 18 точки (3/9 2Т, 2/4 3Т, 6/10 НУ), 7 борби, 1 асистенция, 2 отнети топки

Хърватинът започна сезона в редиците на Ямбол ударно, но след това сякаш намали оборотите, а и бе застигнат от някои травми. Въпреки всичко Бърнас продължава да е сред ключовите фигури на треньора Юлиян Радионов и във варна бе на ниво, въпреки загубата. Завърши с 18 точки, 7 борби, 2 отнети топки и 1 асистенция за 37 минути игра.

Милош Коматина (Черно море Порт Варна)
37 минути, 18 точки (8/11 2Т, 2/2 НУ), 13 борби ,4 асистенции, 2 отнети топки

Черногорското крило бе в основата на силното второ полувреме, което донесе на Черно море обрат и домакински триумф над гостуващия Ямбол. Коматина продължава със силните и постоянни изяви и вече е любимец на иначе взискателната варненска публика. Този път се отчете с “дабъл-дабъл” от 18 точки и 13 борби, към които добави 4 асистенции и 2 отнети топки, получавайки почивка за едва 3 минути.

Милан Маркович (Берое)
30 минути, 22 точки (10/12 2Т, 2/3 НУ), 11 борби, 2 асистенции, 1 отнета топка

Сръбският център на старозагорци наложи тотална доминация в подкошието срещу плевенския Спартак. Маркович записа впечатляващ “дабъл-дабъл” от 22 точки и 11 борби, показвайки почти перфектна успеваемост в стрелбата - 10 вкарани от общо 12 опита. Освен това 209-сантиметровият Маркович направи 2 асистенции и отне веднъж топката съперника за 30 минути на терена.

Автори: Александър Сотиров, Мануел Марков
Колаж: Графика ООД