Поредните "подаръци" оставиха Щутгарт на дъното (видео)

Щутгарт регистрира загуба №15 от началото на сезона в Бундеслигата и остава сред изпадащите. Този път отборът на Хууб Стевенс отстъпи с 1:2 при гостуването си на Аугсбург с победен гол на Раул Бобадийя в 73-ата минута. Преди това, през първото полувреме, двата тима си бяха разменили по едно попадение. Хубавото за Щутгарт е, че спасението е само на 3 точки разстояние. Аугсбург пък изглежда сигурен за участие в Лига Европа.

Както обикновено този сезон, "швабите" станаха жертва на свои наивни грешки. В 7-ата минута вратарят Свен Улрайх излезе извън наказателното си поле и докато се прибере, Тобиас Вернер вече беше пратил топката в мрежата му. Един от малкото футболисти на Щутгарт във форма - Даниел Гинчек, изравни в 22-ата минута след пробив отляво на Филип Костич. Малко след това - в 39-ата минута, Гинчек направи ключов за изхода на мача пропуск очи в очи с Марвин Хитц.

През второто полувреме Аугсбург беше по-добрият отбор и се възползва от още един подарък в защитата на съперника в 73-ата минута. Тогава топката стигна до Бобадийя, който донесе победата на баварския тим.

Успехът е първи за домакините след четири поредни мача без победа.