Моуриньо спря серията на Юнайтед по своя начин и Челси докосва титлата (видео и галерия)

Челси победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в дербито на върха в Премиър лийг, благодарение на което "сините от Лондон" дръпнаха с 10 точки пред Арсенал и вече докосват титлата. Еден Азар вкара единствения гол в този двубой, в който гостите владееха топката в 70% от времето, но така и не успяха да материализират по-активната си игра. Тактиката на Жозе Моуриньо пък отново бе фокусирана върху сигурността в отбрана и прагматичността в атакуващ план.

Изненадата в титулярния състав на португалеца бе включването на Кюрт Зума като дефанзивен халф. Оскар започна вместо Вилиан, а на върха на атаката бе единственият здрав чист нападател в състава на Челси - Дидие Дрогба. Диего Коща и Лоик Реми останаха извън групата заради травми. Челси - Манчестър Юнайтед

Притиснатият от кадрови проблеми мениджър на гостите Луис ван Гаал беше направил три промени в своя състав. Младият Пади МакНиър започна като партньор на Крис Смолинг в центъра на отбраната, Люк Шоу се завърна след контузия на левия бек, а Радамел Фалкао водеше атаката на "червените дяволи". Уейн Рууни бе върнат в халфовата линия, докато Робин ван Перси, който пропусна последните седем мача заради травма, остана на скамейката.

Още в четвъртата минута гостите сътвориха много опасна атака, при която Шоу проби добре по левия фланг, след което върна към Рууни, който стреля от около 16-17 метра, но топката профуча встрани и се оплете в мрежата, но от задната й страна. Създаде се зрителна измама, че ударът е точен и Давид де Хеа дори изрази радостта си, но така или иначе гол нямаше. Малко по-късно МакНиър показа добра техника в противниковото наказателно поле, но Тери добре го блокира.

В 35-ата минута се получи една напечена ситуация пред вратата на Манчестър Юнайтед, при която Де Хеа излезе и изби с ръка извън наказателното поле, като до него бяха съотборникът му Антонио Валенсия и Еден Азар. Нарушението на вратаря обаче остана незабелязано.Челси - Манчестър Юнайтед

Три минути по-късно Челси поведе, въпреки че до този момент по-активният тим бе този на гостите. Фалкао загуби в центъра, Фабрегас намери Оскар, който изведе с пета Азар. Белгиецът спринтира отляво и провря топката между краката на Де Хеа за 1:0.

В 54-ата минута "сините" получиха чудесна възможност да удвоят аванса си. Ерера сгреши, подарявайки топката на Фабрегас, който веднага изведе Дрогба. Нападателят успя да прехвърли Де Хеа с помощта на рикошет в крака на Смолинг. Азар стигна до топката на далечната греда и от много малък ъгъл се опита да я вкара във вратата, но нацели гредата.

Юнайтед на свой ред направи няколко доста опасни атаки. Първо МакНиър стреля опасно, след това Шоу проби добре и подаде към Рууни, но отново липсваше точният изстрел. В 78-ата минута Фалкао бе изведен по прекрасен начин от Шоу и стреля силно с левия крак, но топката срещна външната част на близката греда.

В добавеното време Ерера падна след контакт, който сам потърси, с крака на Кейхил, но Майк Дийн правилно не уважи претенциите му за дузпа и му показа жълт картон за симулация.Челси - Манчестър Юнайтед

Челси остава непобеден на "Стамфорд Бридж" в Премиър лийг от началото на сезона, като лондончани имат нужда от още две победи, за да си гарантират титлата. Манчестър Юнайтед, който бе в серия от шест поредни победи, остава на трета позиция, на 13 точки зад днешния си съперник.