Еми Николова и Конеляно обърнаха Модена с 2-1 победи и са на полуфинал (ВИДЕО)

Черните пантери изхвърлиха Модена на четвъртфиналите

Имоко Волей (Конеляно) и Емилия Николова се класираха за полуфиналите в италианската Серия А1, след като в трети решителен двубой от 1/4-финалните плейофи надиграха с драматичното, но много сладко 3:2 (21:25, 25:23, 25:18, 23:25, 15:13) Лиу Джо (Модена). По този начин приключиха серията с 2-1 победи и на полуфинал ще срещнат завършилия на второ място след редовния сезон Поми (Казалмаджоре).

Мачът в Модена предложи много обрати и драма до последния момент. Еми Николова бе в титулярния състав в първите два гейма, а в четвъртия се включи като резерва и записа 4 точки (20 % в нападение). Страхотно се представи турската й съотборничка Нериман Озсой с 26 (4 блокади, 42 % в атака), а 14 добави американката Рейчъл Адамс (6 (!) блокади, 40 % в нападение).

Като цяло Имоко Волей изигра отличен мач на блокада с 20 точки срещу 13 за домакините. За Лиу Джо хърватката Саманта Фабрис направи 18 точки (1 ас, 1 блокада, 40 % в нападение), а Франческа Пичинини добави 16 (44 % в атака).

Полуфиналните серии се играят до три победи от пет мача, като първият двубой между Поми и Имоко Волей е на 17 април от 21:30 ч б.в. в Кремона, където Поми домакинства.