Виляреал пак не победи, Мусакио с тежка травма (видео)

Отборите на Хетафе и Виляреал направиха 1:1 в обедна среща от 31-ия кръг на Примера дивисион, играна на "Колисеум Алфонсо Перес". Икечукву Уче отбеляза от дузпа в 52-ата минута, а Диего Кастро изравни в 64-ата. Пабло Мусакио получи фрактура на глезена и гостите от Кастейон завършиха мача с десетима на терена. Тимът на Марселино Гарсия Торал вече пет мача поред няма победа, но остава твърдо на шестата позиция.

Първата част беше равностойна и лишена от чисти голови положения. Още в третата минута топката прелетя много близо до гредата след шут на Педро Леон. Минута по-късно Висенте Гуаита изби в корнер след изстрел на Икечукву Уче. Ранните възможности заблудиха зрителите и в следващите минути на терена се възцари скуката. Следващият шанс дойде едва в 43-ата минута, когато Жерард Морено преодоля Алексис Руано, ала не улучи вратата.

Второто полувреме започна с дузпа в полза на гостите от "Ел Мадригал". Мехди Ласен видимо събори непозволено Уче в 50-ата минута. Потърпевшият реализира от бялата точка. В 54-ата Гуаита запази надеждите на домакините с прекрасно спасяване срещу Уче. Десет минути по-късно Пабло Франко вдигна радостно ръце след изравнителен гол на своите.

Роберто Лаго центрира отляво и Диего Кастро отбеляза с глава - 1:1. "Сините" бяха близо и до второ попадение на контраатака - Серхио Асенхо спаси изстрел на Пабло Сарабия. В 77-ата минута резервата на "жълтите" Пабло Мусакио обърна лошо глезена си и получи фрактура. Марселино Гарсия Торал беше направил трите си смени и "подводницата" трябваше да довърши двубоя с човек по-малко. В 88-ата мъничко не достигна на Сарабия да стигне до топката след комбинация с Алваро Васкес. Минута по-късно Джовани дос Сантос пропусна шанс да отбележи за валенсианци.

В крайна сметка мачът справедливо завърши без победител.

Снимки: "Марка"