ПСЖ с първи трофей за сезона

Пари Сен Жермен разгроми с 4:0 Бастия във финала за Купата на лигата на "Стад дьо Франс" и вдигна първи важен трофей за сезона. По два гола за парижани отбелязаха Златан Ибрахимович и влезлият като резерва Единсон Кавани. Това е пета Купа на лигата във витрината на парижани, които по този начин защитиха трофея.

Интрига в срещата имаше до 20-ата минута, когато  ПСЖ получи право да изпълни дузпа, а Бастия остана с човек по-малко, след като Себастиан Скилачи получи червен картон за нарушение срещу Езекиел Лавеци. С изпълнението се нагърби звездата на тима Златан Ибрахимович, който с мощен удар я прати в левия ъгъл за 1:0.  С човек по-малко и гол пасив Бастия вече трудно можеше да се противопостави на ПСЖ.

Логично в мрежата им падна втори гол в 39-ата минута, когато Златан Ибрахимович с удар от границата на наказателното поле завърши скоростна контраатака на тима си.

ПСЖ продължи да диктува събитията на терена, а влезлият като резерва уругвайски нападател Единсон Кавани довърши Бастия с две попадения в рамките на десет минути между 80-ата и 90-ата. Така ПСЖ си върна на Бастия за унизителната загуба с обрат от 0:2 до 4:2, която им нанесоха в началото на януари в Лига 1.

Любопитен момент имаше в 81-ата минута, когато треньорът на Бастия провокира публиката, пускайки в игра скандалният бразилски нападател Брандао, който умишлено удари с глава и счупи носа на футболиста на Пари Сен Жермен Тиаго Mота след края на срещата между двата отбора през август м.г. Естествено бразилецът получи мощни освирквания, които дори 30-те хиляди фенове на Бастия не успяха да заглушат.