Златан с хеттрик, ПСЖ на финал

Златан Ибрахимович се отчете с хеттрик за победата на Пари Сен Жермен с 4:1 над Сент Етиен в 1/2-финален мач от турнира за Купата на Франция. Така столичният тим ще спори за трофея на 30 май с втородивизионният Оксер, който детронира Гинган.

Първият си гол Ибрахимович отбеляза от дузпа в 21-ата минута, която беше отсъдена за нарушение на Франсоа Клерк срещу Езекиел Лавеци. Това беше попадение №100 за шведа с екипа на ПСЖ, което беше отбелязано със специален поздрав на светлинното табло на "Парк де Пренс". Сент Етиен изравни само четири минути по-късно след ефектен гол глава на Ромен Хамума.

Парижани натиснаха здраво съперника и стигнаха до гол след един час игра чрез Езекиел Лавеци, който замени Единсон Кавани в този мач. В края на срещата Златан оформи своя хеттрик, разписвайки се в 81-ата и 90-ата минута, с което затвърди статута на Сент Етиен на своя любима жертва. Общо 11 станаха неговите попадение във вратата на този тим, а със 102 гола на сметката си Златан изпревари легендата Доминик Рощо във вечната класация на голмайсторите на ПСЖ.

В събота ПСЖ излиза във финала за Купата на Лигата срещу Бастия, което е генерална репетиция за първия 1/4-финал от Шампионската лига срещу Барселона в сряда в Париж.