Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:0

Черно море надви Рилски спортист в Самоков

Черно море Порт Варна победи Рилски спортист (Самоков) като гост с 87:77 (32:16, 16:18, 11:11, 28:32) точки в среща от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Варненци остават на четвърто място в класирането с 36 точки, а Рилски спортист е на пета позиция с 34 точки. Лидер е Лукойл Академик с 43 точки.

Гостите водеха с двуцифрена разлика почти през целия двубой. Домакините намалиха пасива си на 7 точки при 72:79 точки минута преди сирената след тройка на Джулиън Норфлийт, но не успяха да направят нищо повече. За победителите се отличиха Станимир Маринов с 16 точки, а по 14 точки добавиха Асен Великов и Лени Даниел.

За Рилски спортист най-полезни бяха Йордан Бозов с 22 точки и Жарко Ракочевич с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби.