Шок за Виляреал на "Ел Мадригал" (видео)

Надеждите на Виляреал да атакува 4-ото място в Примера бяха разбити на пух и прах след домакинската загуба от Еспаньол с 0:3. "Жълтата подводница" записа 6-и пореден мач без победа във всички турнири и изостава на цели 12 точки от 4-ия Валенсия.

Опасен удар на Серхио Гарсия от въздуха показа намеренията на гостите още в началните минути. Звездата на Еспаньол постоянно тормозеше бранителите в жълто и след него пас Виктор Санчес се озова очи в очи със Серхио Асенхо, но стражът на Виляреал спаси. Асенхо обаче не се намеси добре в 25-ата минута и позволи на Фелипе Кайседо да открие резултата.

След почивката Виляреал започна да притиска съперника, но Кико Касийя показа добър рефлекс след удар с глава на Ману Тригерос. Вратарят на гостите парира и изстрел на Джовани дос Сантос от фаул. Еспаньол чакаше момента да нанесе втори удар и той дойде в 68-ата минута, а голмайстор отново бе Кайседо. Това тотално обезвери домакините и в 79-ата минута те допуснаха още един гол, този път дело на Виктор Санчес.