Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Закъсалият Парма изненада Удинезе с първи гол на Варела

Закотвеният на дъното в класирането на Серия "А" Парма изненада Удинезе и го победи с минималното 1:0 на своя "Енио Тардини" в отложен мач от 24-ия кръг на италианския шампионат, като по този начин заслужи едва втора победа от началото на 2015 година и общо четвърта за сезона.

Единственото попадение в срещата отбеляза играещият под наем при "дуковете" от Порто португалски национал Силвестре Варела в 70-ата минута на двубоя. Тогава той изненада вратаря на гостите Орестис Карнезис с удар с левия крак от крилото, който влетя в мрежата на Удинезе.

И преди това попадение домакините бяха по-активният отбор на терена, като на два пъти вратарят на "фриуланите" Карнезис трябваше да спасява удари на Масимо Кода и Франческо Лоди.

Единственото по-добро положение за гостите, които като цяло играха изненадващо плахо в атака, дойде в 30-ата минута, когато бранителят на Удинезе Игор Бубнич тресна гредата зад Антонио Миранте с глава.

Победата е малка утеха за Парма, който остава твърдо на последното 20-о място в Серия "А" с едва 13 точки в своя актив. Още точно толкова точки делят "дуковете" от спасителното 17-о място, заемано към момента от Аталанта с 26 точки. Удинезе пък е в средата на таблицата с 34 точки.