Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Юве прегази Виола насред Флоренция и е на крачка от дубъл (видео+галерия)

Италианският шампион Ювентус изнесе истинска лекция на Фиорентина насред "Артемио Франки" във втория полуфинал за Купата на Италия и се класира на финала на "Олимпико". "Бианконерите" загубиха с 1:2 първата среща, но въпреки това пристигнаха във Флоренция с нагласата да стигнат до своя 15-и финал в историята и след разгром с 3:0 постигнаха своята цел. Алесандро Матри (21), Роберто Перейра (44) и Леонардо Бонучи (59) пратиха топката в мрежата на Нето и съсипаха мечтите на 30 000 по трибуните да видят "виолетовите" за втора поредна година в спор за трофея през юни в Рим.

Лошата новина за "бяло-черните" е изгонването в последните минути на Алваро Мората за груб фаул срещу Алесандро Диаманти и получаването на жълт картон на Маркизио, което ще им коства участие във финалната среща.

Така Юве, който държи Скудетото в ръцете си, е само на една крачка от спечелване на златен дубъл. Другият финалист ще стане ясен утре на "Сан Паоло" след сблъсъка между Наполи и Лацио, които завършиха 1:1 в първата среща.

Фиорентира - Ювентус 0:3 за Купата на Италия За гостите изненадващо извън състава остана Карлос Тевес. Голмайсторът на "бианконерите" дори не бе сред резервите, като официалната версия за отсъствието му е лека контузия на бедрото.

Гостите започнаха изключително мотивирани срещата, но в 4-ата минута гол на Салах бе отменен поради нарушение срещу Стураро, което не бе прието от Монтела. В 21-ата минута Матри отблизо откри, след като се възползва от рикошет в тялото на защитник при изстрел на Перейра. Минута по-късно Стураро пропусна да удвои. В 40-ата минута Нето показа добър рефлекс при удар на Мората, но в 44-ата минута гостите вече предчувстваха финала. Това се случи, след като Перейра удвои. Аржентинецът бе точен, когато се възползва при добвка след ново спасяване на Нето при удар на Мората.

Фиорентира - Ювентус 0:3 за Купата на Италия Втората част започна с положение за Марио Гомес, Мохамед Салах в 54-ата минута също бе близо до попадение, но коженото кълбо излезе в аут. При последвалата добра възможност за "бианконерите" Нето отново изби в корнер удар на Перейра. При последвалото центриране на завърналия се в игра Маркизио, Бонучи се откъсна от двама защитници на "виолетовите" и от воле не остави шансове на противниковия вратар за 0:3.

В този миг на всички стана ясно, че Ювентус е на финал, след като трябваха цели три гола на играчите на Винченцо Монтела. Няколко минути по-късно най-слабият на терена Акуилиани удари гредата и това бе поредното доказателство, че тази вечер Фиорентина няма шанс.

Фиорентира - Ювентус 0:3 за Купата на Италия До края на срещата Перейра бе близо до четвърти гол, а Мората бе изгонен. Въпреки това Ювентус пребори и историята, след като до днес имаше седем от седем отпадания в турнира след загуба в първата среща в Торино. Освен това досега Юве нямаше успех в турнира на " Артемио Франки" от седем срещи - четири загуби и три равенства.

Ла Виола пък след осем поредни мача за Купата за първи път не се разписа, но въпреки това продължава да има предимство срещу "бианконерите" с шест на четири победи от 14 мача в надпреварата. Остава си обаче разочарованието в момчетата на Монтела, че не стигнаха до финала след успеха в Торино.

Фиорентира - Ювентус 0:3 за Купата на Италия Ювентус пък демонстрира отново, че е пълен господар на Ботуша и когато играчите играят на 100%, те са с едно стъпало пред другите. Самият факт, че Ювентус стигна до този финал без Джанлуиджи Буфон, Андреа Бардзали, Андреа Пирло, Пол Погба, Стефан Лихтщайнер, Карлос Тевес и Фернандо Йоренте, е поредното доказателство за това.

Така Ювентус се връща на финал за първи път от 2012 година. " Бианконерите" ще гонят рекордна 10-а Купа на Италия, тъй като сега делят първата позиция с Рома с по девет трофея в турнира.

Интересното е, че грандът от Торино не е вдигал втория по важност на Апенините трофей от 20 години, като за последно го стори 1995 година. Следват три загубени финала - 2002 от Парма, 2004 от Лацио и 2012 от Наполи.

ФИОРЕНТИНА - ЮВЕНТУС 0:3 (2:1 в първата среща, общ резултат 2:4)

0:1 - Матри (21)
0:2 - Перейра (44)
0:3 - Бонучи (59)

ФИОРЕНТИНА (3-5-2): Нето, Гонзало Родригес (83-Ненад Томович), Маркос Алонсо, Стефан Савич, Хосе Басанта, Аберто Акуилани, Хоакин (66-Алесандро Диаманти), Борха Валеро, Матиас Фернандес, Марио Гомес (72-Кума ел Бабакар), Мохамед Салах

ЮВЕНТУС (4-3-1-2): Марко Сторари, Симоне Падоин, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Патрис Евра, Артуро Видал, Клаудио Макризо, Стефано Стураро, Роберто Перейра (83-Анджело Огбона), Алесандро Матри (55-Кингсли Коман, 89-Фернандо Йоренте), Алваро Мората.

Жълти картони: Годригес, Фернандес - Ф; Стураро, Киелини, Маркизио, Видал - Ю
Червен картон: Мората (88)