Оксер детронира Гинган и е на финал

Втородивизионният Оксер се класира на финала за Купата на Франция, след като отстрани носителя на трофея Гинган с 1:0 на "Абе-Дешан". Съперник на Оксер на финала на 30 май на "Парк де Пренс" ще бъде победителят в мача Сент Етиен - Пари Сен Жермен.

За Оксер това е първо класиране на финал след 2005 г., когато тимът вдигна трофея след 2:1 над Седан.
Единственото попадение в мача падна след четвърт час игра, когато Фредерик Самаритано вдигна трибуните на крака.

Феновете на Оксер бяха толкова ентусиазирани от успеха, че нахлуха на терена преди рефера да е дал последния съдийски сигнал. Наложи се да се върнат на трибуните, а след половин минута игра беше даден и краят на мача и те отново изпълниха терена, за да отпразнуват знаменитата победа.