Тулуза с много важен успех

Отборът на Тулуза стигна до много важна победа в борбата си за оцеляване в Лига 1. "Виолетовите" успяха да се наложат с 2:1 над Бордо в мач от 30-ия кръг на Лига 1. Висам Бен Йедер откри резултата след самостоятелна акция в 18-ата минута. Скоро обаче жирондинците изравниха, след като Диего Ролан изпревари Марсел Тисеран при един корнер. Победното попадение падна в 61-ата минута, когато Франсоа Мубандж центрира отлично към Жан-Армел Кана-Бийк, който с глава донесе успеха. В края на мача Бордо остана и с човек по-малко, тъй като Ламин Сане получи втори жълт картон.

С победата си днес Тулуза събра 32 точки и остава на две точки от спасението - първият неизпадащ Лориен е с 34. Бордо пък продължава да е на шесто място с 48.

Евиан Тонон-Гайяр също взе много важен успех в битката за оцеляване. Тимът от Горна Савоя се наложи с 1:0 над Монпелие, благодарение на късен гол на Кларк Н'Сикулу. Така Евиан събра 35 точки и има три преднина от опасната зона. Монпелие е спокоен с 45 точки на седма позиция.

Останалите три мача от кръга завършиха без голове. Нулите останаха да светят на Бастия - Гинган, Каен - Метц и дербито между Рен и Нант. Въпреки спечелената точка Метц е първият почти сигурен изпадащ. Тимът от Източна Франция е последен в подреждането с 23 точки.