Лион отново на правилния път

Отборът на Лион победи с 3:1 като гост Гинган в мач от 31-ия кръг на Лига 1 и поне временно се върна на върха на класирането на френския шампионат. Играчите на Юбер Фурние отново са на правилния път, след като в предишния кръг допуснаха изненадваща загуба при домакинството на Ница.

Днес "хлапетата" си свършиха работата още преди почивката, когато водеха с 2:0, а малко преди последния съдийски сигнал за първата част останаха с човек повече.

Резултатът бе открит от новия френски национал Набил Фекир, който вкара в 27-ата минута с далечен удар, който не бе отразен добре от вратаря на бретанците Йонас Льосл. В 39-ата минута голмайсторът на Лион Александре Лаказет си спечели спорна дузпа, след като съдията Клемен Тюрпен прецени, че Бесама Санко е спънал нападателя в наказателното поле. Зад топката застана самият Лаказает и удвои със своя 24-и гол за сезона. В 45-ата минута Кристоф Керебат от домакините бе изгонен за опасна игра срещу Жордан Фери, което също бе дискусионно решение.

През втората част Лион подпечата успеха си с трети гол, дело на Клинтън Н'Жие, който направи 3:0 в 61-ата минута с премерен удар от границата на наказателното поле. Десетина минути преди края на мача Гинган стигна до почетен гол, дело на Клаудио Бовю след пас на Мустафа Диало, но за повече домакините нямаха сили.

По този начин Лион събра 61 точки в класирането и отново е на първо място. "Хлапетата" имат преднина от две от Пари Сен Жермен, който утре излиза на "Стад Велодорм" в дербито с Олимпик Марсилия. ОМ от своя страна също е в битката за титлата с 57 точки.