Гол в последната минута зарадва Бордо срещу обречения Ланс

Отборът на Бордо постигна късна победа над Ланс в мач от 31-ия кръг на Лига 1. Жирондинците стигнаха до успех с 2:1, след като до 81-ата минута резултатът бе 0:0.

Резултатът бе открит от десния бранител на домакините Мариано, който се възползва от грешка в защитата на съперника и успя да прокара топката в мрежата с удар с десния крак. Скоро обаче Ланс съумя да изравни. При една дълга топка Седрик Ямбере се подхлъзна и кълбото стигна до Пабло Шавария сам срещу вратаря, за да направи 1:1. Успехът дойде в последната минута на мача, когато резервата Никола Морис-Белай се озова на стрелкова позиция, въпреки съмненията за засада, и с хладнокръвен удар донесе победата на Бордо.

По този начин спасението за Ланс изглежда невъзможна мисия, след като излизане от опасната зона вече стои на цели девет точки. Северняците са на последно място в класирането с 25 точки. Жирондинците пък са шести с 51 точки.