Торо мечтае за ново класиране в ЛЕ

Съставът на Торино постигна важна победа с 2:1 при гостуването на Аталанта от 29-ия кръг на Серия "А" и продължава да мечтае за класиране в Лига Европа. Фабио Куалярела откри след бомбен шут от пряк свободен удар в 20-ата минута с 11-ия си гол в първенството. Капитанът на Торо Камил Глик удвои в 39-ата минута. Бранителят бе оставен непокрит в наказателното поле и с удар от въздуха вкара своя седми гол за сезона, което го прави най-резултатния защитник във водещите пет първенства на Европа.
През втората част фантастичен гол на Маурисио Пинийя не стигна на Аталанта. Чилийският нападател отбеляза третия си гол за бергамаските и втори от тях със страхотна задна ножица в 74-ата минута. Роландо Бианки бе близо до 2:2 в 88-ата минута, а в даденото продължение Пинийя и Мигйен Баша бяха изгонени.

Торо вече е седми с 42 точки на четири от шестото място, даващо право на участие в Лига Европа. Аталанта остана на 17-то място с актив от 26 точки, като има четири точки от предимство пред 18-ия Чезена.