Шюрле се отпуши, а Волфсбург остави Щутгарт на дъното (видео)

Волфсбург затвърди статуквотото на най-добър домакин в Бундеслигата през този сезон, след като надигра Щутгарт с 3:1. Така “вълците” продължават да не познават вкуса на поражението на своя стадион с 12 успеха и 2 равенства, а в генералното класиране вече имат 57 точки и остават на второ място след лидера Байерн (Мюнхен), който гостува на Борусия (Дортмунд) по-късно днес. “Швабите” от своя страна са последни в подреждането с едва 23 точки.

Зрителите по трибуните на “Фолксваген Арена” не станаха свидетели на особено интересно първо полувреме. И двата тима не успяваха да сътворят чисти голови ситуации, но се оказа, че емоциите са запазени за последните 5 минути преди почивката. Именно тогава паднаха два бързи гола, като първо домакините се откъснаха напред в резултата. Даниел Калигиури проби по левия фланг на атаката и бе съборен от Флориан Клайн в наказателното поле, а съдията не се поколеба да отсъди дузпа. С изпълнението се нагърби левият бек на “вълците” Рикардо Родригес, който хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:0 в 41-а минута на двубоя.

Отговорът на гостите от града на Мерцедес бе почти светкавичен. Само 180 секунди по-късно Мартин Харник възстанови равенството с шестото си попадение за сезона, реализирайки с глава след асистенция на Филип Костич - 1:1, като това бе и резултатът на почивката.

Второто полувреме очаквано започна с натиск на домакините, които стигнаха до втори гол след точно 20 минути игра. В герой за Волфсбург се превърна Родригес, който препарира Свен Улрайх и хаотичната защита на Щутгарт с удар от повече от 30 метра за 2:1.

Междувременно в игра се появи и Андре Шюрле, който се нуждаеше от малко повече от 10 минути на терена, за да реализира първото си попадение с екипа на “зелените”. Бившият играч на Челси оползотвори пас на Кевин де Бройне и направи резултата 3:1 в 76-а минута на двубоя.

В последните секунди на двубоя Шюрле можеше да вкара и втори гол, но ударът му бе слаб и бе спасен от Улрайх.

Във вторник Волфсбург има шанс да се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Германия, като за тази цел трябва да спечели срещу Фрайбург у дома.