Безценни нови 3 точки за Фрайбург (видео)

Фрайбург се възползва по най-добрия начин от второто си поредно домакинство в Бундеслигата и записа минимален успех с 1:0 над Кьолн, благодарение на който се отдалечи на 3 точки от Хамбургер ШФ, който засега отива на бараж за оцеляване. Майк Франтц заби скъпоценния гол в 37-ата минута след центриране на Оливер Зорг. Фрайбург затвърди успешната си игра срещу "козлите" този сезон с трета победа - две за първенство и една за Купата на Германия.

Срещата няма да бъде запомнена с нищо, тъй като освен гола не стана нищо интересно. Макар да изоставаха в резултата, гостите създадоха само една реална опасност в 77-ата минута, когато ударът на Марсел Рисе с отби в гредата на Роман Бюрки. Домакините пък претендираха за дузпа за нарушение срещу резервата Максимилиан Филип.

11-ото поражение от началото на сезона оставя "козлите" на едва 5 точки от опасната зона и оставащите мачове ще са от съдбоносно значение за тях. Фрайбург пък все още е в битката за купата на страна, като във вторник гостува на Волфсбург на фаза четвъртфинали.