Гол зад центъра не спря Челси, "сините" дърпат на върха (видео)

Лидерът в класирането на английската Висша лига Челси продължи да удържа аванса си на върха след успех с 2:1 над Стоук Сити пред собствена публика на "Стамфорд Бридж". Еден Азар отбеляза от дузпа и асистира на празна врата към Лоик Реми, за да изкове поредния успех на своя отбор в Премиър лийг. Чарли Адам отбеляза фантастичен гол зад центъра на терена, за да изравни резултата в самия край на първото полувреме, но дори неговото изпълнение не бе достатъчно да спре "сините" по пътя към победата.

Трите точки означават, че отборът на Жозе Моуриньо вече има седем точки преднина пред втория в класирането Арсенал и мач в аванс пред "артилеристите".

Еден Азар откри резултата в 39-ата минута от дузпа, след като Сеск Фабрегас бе съборен в наказателното поле. Белгиецът с невероятно спокойствие прати топката по тревата в центъра на вратата, пращайки Асмир Бегович в грешния ъгъл. Това бе и деветият гол от дузпа за белгийския техничар от началото на сезона.

Късното попадение за Челси обаче не бе последното, което феновете на "Стамфорд Бридж" видяха през първата част. В 44-ата минута Чарли Адам видя, че Тибо Куртоа е излязъл напред и с удар от повече от 60 метра го прехвърли за 1:1.

След почивката обаче Челси продължи да атакува и в 62-ата минута отново Азар изработи гол в полза на своя тим. Той нахлу на скорост в наказателното поле на съперника и събра двама бранители на "грънчарите" около себе си, за да подаде на Лоик Реми и французинът да отбележи за крайното 2:1. Лошата новина за лондончани от втората част бе контузията на Диего Коща, който се появи на терена на полувремето на мястото на Оскар, но издържа в игра само 11 минути и трябваше да бъде принудително заменен от Дидие Дрогба, след като получи травма.