Франция надигра Дания след силно първо полувреме

Националният отбор на Франция победи с 2:0 Дания в приятелски мач, игран на стадион "Жофроа Гишар" в Сент Етиен. "Петлите" изиграха силен мач, особено през първото полувреме, и можеха да стигнат и до по-изразителен успех, с което зарадваха феновете си след загубата с 1:3 от Бразилия преди няколко дни.

Попаденията паднаха преди почивката, като резултатът бе открит от Александре Лаказет в 14-ата минута. Нападателят на Лион се възползва от една избита топка от Каспер Шмайхел след удар на Антоан Гризман и се разписа. В 38-ата домакините удвоиха. Отлична работа на Жофри Кондогбия пред наказателното поле на съперника изведе Оливие Жиру на чиста позиция и нападателят на Арсенал прокара топката под вратаря на датчаните. Минута преди почивката гостите можеха да намалят резултата, но Никлас Бендтнер не успя да засече с глава едно центриране на Кристиан Ериксен и топката се удари в гредата.

След почивката темпото на игра спадна, след като двамата селекционери решиха да дадат възможност за изява на някои от резервите. Все пак и двата тима имаха по няколко положения за гол, но до нови попадения не се стигна. Публиката в Сент Етиен, подобно на тази в Париж преди няколко дни, освирка младия футболист на Лион Набил Фекир, който влезе в игра към края на мача. Феновете не са доволни от крилото, който първоначално бе избрал да играе за Алжир, но в крайна сметка бе убеден да се състезава за "петлите".

ФРАНЦИЯ - ДАНИЯ 2:0
1:0 Лаказет (14)