Кристъл Палас изненада Стоук на "Британия" пред 3000 свои фенове (видео)

Тимът на Кристъл Палас взе изненадваща победа на традиционно негостоприемния "Британия Стейдиъм", след като обърна домакина Стоук Сити и победи с 2:1, за да грабне трите точки и да се доближи само на 4 от горната половина на таблицата във Висшата лига. "Орлите" бяха подкрепяни от почти 3000 свои фенове, след като ръководството на отбора се съгласи да плати разходите по пътуването на привържениците, които решат да подкрепят лондончани в Стоук.

Успехът е пети далеч от дома за Кристъл Палас, който се възроди под ръководството на Алън Пардю и след идването на бившия мениджър на Нюкасъл на "Селхърст Парк" тимът не само се спаси от изпадане, а вече комфортно седи в средата на таблицата.

Двубоят не започна по най-добрия начин за гостите, които в 14-ата минута изоставаха в резултата. Маме Бирам Диуф засече с много прецизен удар центриране на Чарли Адам от фаул и даде аванс на "грънчарите".

В самия край на първото полувреме обаче гостите нанесоха удара си. Глен Мъри изравни резултата от дузпа в 41-ата минута, след като вратарят на домакините Асмир Бегович фаулира Яник Боласие в наказателното си поле. Само четири минути по-късно пък отново Мъри изведе Уилфред Заха на голова позиция и той с удар по тревата оформи пълния обрат за Кристъл Палас.

След почивката вратарят на гостите Хулиан Сперони запази аванса на своя отбор, след като отрази удари на Стивън Айрлънд и Марко Арнаутович, за да донесе победата на лондончани. 36-те точки, събрани от Кристъл Палас след 30 кръга е най-доброто постижение на "орлите" във Висшата лига. Стоук пък регистрира второ поредно поражение и падна с една позиция до девето място с 42 точки, изпреварен от Суонзи.