Севиля триумфира на "Риасор" в мач със 7 гола

Отборът на Севиля надигра като гост с 4:3 Депортиво Ла Коруня в среща от 26-ия кръг на Примера дивисион. Ориол Риера (28 и 72) и Лукас Перес (90 - дузпа) отбелязаха головете за галиския тим. Андалусците изковаха успеха след попадения на Витоло (33 и 52), Кевин Гамейро (65 - дузпа) и автогол на Сидней (83).

Първият изстрел в мача дойде в петата минута, когато Евер Банега подаде към Карлос Бака и колумбиецът прати топката над гредата. Минута по-късно защитата на гостите от "Рамон Санчес Писхуан" сбърка и Лукас Перес стреля прекалено високо. В 22-ата Луизиньо хвърли дълъг пас, Тимоти Колоджешак - Коло позволи да бъде надигран лесно, Лукас Перес се озова сам срещу Серхио Рико, ала стреля в аут на сантиметри от близката греда.

В 28-ата по-напористата игра на галиския тим даде резултат: Иван Кавалейро получи подаване отдясно и сервира топката на крака на Ориол Риера, който насочи много точно до близката в греда за 1:0 с удар от седем метра. Отговорът от тима на Унай Емери не закъсня. В 33-ата минута Виктор Перес - Витоло и Бака разиграха прекрасно топката и тя се озова в мрежата след брилянтен завършек на испанското крило, който дава сериозна заяви и за испанския национален отбор с последните си изяви.

В 52-ата андалусците направиха пълен обрат при скоростна акция. Алейкс Видал центрира отдясно, а непокритият на дузпата Витоло засече в десния ъгъл на Фабрисио Агосто. В 63-ата Хуанфран събори най-добрия днес Витоло и резервата Кевин Гамейро отбеляза дузпата за 1:3. Опитите на "синьо-белите" продължиха и момчетата Виктор Фернандес справедливо стигнаха до втори гол. В 72-ата Ориол Риера насочи много точно след пас на Луизиньо на първа греда в малкото наказателно поле - 2:3.

Вместо нападение на домакините "Риасор" видя много опасности пред вратата на Фабрисио. В 78-ата Алейкс Видал не достигна до топката след пас на Стефан Мбиа. В 82-ата стражът се намеси след чиста възможност пред Гамейро. В 83-ата Депор нямаше късмет, след като при центриране на Витоло топката се отклони от крака на Сидней и се получи автогол в далечния ъгъл. В добавеното време на срещата съдията даде спорна дузпа за Ла Коруня, която Лукас Перес реализира за крайното 3:4.

С успеха севилци временно се приближиха на четири точки до четвъртия Валенсия.

Снимки: Марка"