Леванте нанесе седма поредна загуба на Ейбар (видео)

Леванте обърна с 2:1 гостуващия Ейбар и се измъкна от зоната на изпадащите в Примера дивисион. Тимът от Валенсия стигна до успеха с попадения на Давид Барал и Калу Уче в разстояние на две минути в средата на второто полувреме. Саул Берхон бе дал аванс на Ейбар малко по-рано. Загубата е седма поредна за баските, които от приятната изненада на сезона се превърнаха в кандидат за изпадане.

В началото Хосе Моралес отправи опасен удар, спасен от вратаря на гостите Хайме. Малко след това домакините претендираха за дузпа, след като Уче падна в наказатленото поле, но реферът Фернандес Борбалан подмина ситуацията.

В 55-ата минута Саул Берхон простреля Диего Мариньо и даде преднина на Ейбар. Десет минути по-късно Давид Барал изравни, а при следващата атака на Леванте защитата на гостите се засуети и Калу Уче вкара втори гол във вратата на Хайме.

В края на мача Карийо получи червен картон и Ейбар завърши двубоя с 10 човека.