Верона вгорчи живота на Каляри и Дзола, Тони отново Терминатор

Отборът на Верона записа победа с 2:1 при гостуването си на Каляри в първия неделен мач от Серия "А". Основна движеща сила за тима от града на Ромео и Жулиета отново бе ветеранът Лука Тони, който откри резултата в деветата минута. Това бе попадение №10 през сезона за ветерана. Той засече с крак центриране отляво на Емил Халфредсон.

След почивката резервата Хуанито направи 2:0 секунди след като се появи в игра. Аржентинецът бе оставен непокрит при един фаул и с глава матира Желко Бъркич. В последната минута Даниеле Конти намали с техничен шут от пряк свободен удар, като голът ще тежи на съвестта на стената на Верона, която се разкъса при изпълнението на сина на Бруно Конти. В добавеното време (8 минути) Франческо Бенуси показа класа и спаси 2-3 опасни изстрела. Загубата остави отбора на Джанфранко Дзола под чертата с изпадащите.