Дузпа в гредата остави Робен на първо място (видео)

С два гола на капитана си Александер Майер Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 2:1 срещу Хамбургер ШФ вкъщи в късния съботен мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. В края на двубоя нападателят не успя да забие трето попадение, стреляйки в напречната греда от дузпа. По този начин Майер пропусна възможността да застигне временния лидер в голмайсторската класация Ариен Робен, който има един точен изстрел повече - 17. Майер беше №1 на полусезона, но отличната форма на футболиста на Байерн (Мюнхен) тази пролет му донесе преднина в надпреварата.

Таранът на Айнтрахт откри в 12-ата минута от първия наказателен удар в срещата, а в 54-ата минута беше точен още веднъж. Между двата гола на Майер Золтан Щийбер беше изравнил в последните секунди на първото полувреме. Ключова роля за успеха за франкфуртци изигра и преотстъпеният от Челси Лукас  Пиасон, който спечели първата дузпа, а след това участва в атаката за попадението за 2:1.

Защитникът Матиас Отсцърлек направи още по-трудна задачата на своите съотборници от Хамбургер ШФ с два жълти картона до 64-ата минута.

В продължението на редовното време Йоан Джуру, който беше извършил нарушението за първия 11-метров удар, направи още един фал в наказателното поле - този път срещу Марк Стендера, но Алекс Майер би в гредата.

Капитанът на "орлите" все пак изравни върховото си постижение от 16 гола в рамките на един сезон, поставено през шампионата през 2012/13 г. В кариерата си в Бундеслигата той е най-резултатен точно срещу "Шпортферайн", в който преди повече от десет години не получи шанс за изява. На тима от Хамбург Майер е вкарвал шест пъти, колкото пъти е поразявал и мрежата на Волфсбург. Тази дузпа в края днес пък беше първата, която той пропуска за първенство.

Айнтрахт се доближи на 4 точки до зона "Европа", а Хамбургер ШФ е на един пункт от опасната зона.