Кьолн хвана козела за рогата с победа №600 (видео)

Кьолн срази Айнтрахт (Франкфурт) с 4:2 у дома в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата и сложи край на негативната си серия от пет последователни мача без победа, отдалечавайки се на шест точки от изпадащите директно. "Козлите" нокаутираха съперника си с три гола в рамките на 9 минути през втората част, с които натрупаха аванс до 4:1 и си гарантираха победа №600 в историята на германския елит.

Новото попълнение Дейверсон беше открил резултата след 28 минути игра с първото си попадение за клуба в шампионата, възползвайки се от шут на вратаря Тимо Хорн и две поредни спечелени единоборства за висока топка. Капитанът на Айнтрахт Александер Майер обаче изравни в 58-ата минута.

След това двата тима започнаха да се надлъгват, за да се стигне до 72-ата минута. Тогава Кевин Фогт намери Марсел Рисе, който с мощен шут по земя наказа Кевин Трап в близкия му ъгъл и разпродаденият до краен предел 50-хиляден "Райн Енерги Щадион" изригна. Футболистите от Франкфурт така се стреснаха, че набързо допуснаха две фрапантни грешки точно през наказателното си поле, от които се възползваха Яя Осако и Антони Уджа в рамките на три минути. След попадението си в 82-ата минута Уджа изтича край тъчлинията и хвана за рогата стоящия там козел Хенес VIII, който е талисман на клуба.

В продължението на редовното време Харис Сеферович спечели дузпа за Айнтрахт, при която фаулиралият го Кевин Вимер получи директен червен картон. От бялата точка Майер не сбърка и така излезе начело в голмайсторската листа на Бундеслигата с 18 попадения, задминавайки с едно досегашния лидер Ариен Робен.

"Червено-черните" от Франкфурт са девети в таблицата и след седмица приемат новака Падерборн 07, докато Кьолн го очаква тежко гостуване на Борусия (Дортмунд).