Уестбрук с 33 точки при нов успех на Оклахома

Ръсел Уестбрук отбеляза 33 точки, а Кевин Дюрант остана извън състава поради контузия при успеха на Оклахома Сити като гост на Шарлът със 110:103 точки в среща от редовния сезон в първенството на НБА. За Оклахома това беше пети пореден успех. Тимът игра без Дюрант в 28-и мач през настоящата кампания. Шест минути преди края имаше равенство в резултата, след което гостите вкараха осем поредни точки и взеха контрол върху двубоя.

Ню Орлиънс спечели със 105:91 точки като гост срещу Маями и прекъсна серията си от четири поаржения. Звездата на гостите Антони Дейвис отново получи контузия на рамото след сблъсък с Хасан Уайтсайд в първата част.

Ню Орлиънс загуби и Райън Андерсън, който получи травма на глезена във втората четвърт. Пау Гасол се отличи с 22 точки и 14 борби за успеха на Чикаго над Финикс със 112:107 точки. За "слънцата" това е четвърта поредна загуба. Джими Бътлър добави 19 точки за победителите. За Финикс най-полезен беше Брендън Найт с 13 точки.

Хюстън се наложи над Торонто с 98:76 точки, а Джеймс Хардън вкара 16 от своите 20 точки през третата част на двубоя. Лос Анджелис Клипърс победи Сакраменто със 126:99 точки след 24 точки на Джей Джей Редик.

Шарлът - Оклахома Сити 103:110
Маями - Ню Орлиънс 91:105
Чикаго - Финикс 112:107
Хюстън - Торонто 98:76
ЛА Клипърс - Сакраменто 126:99