Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Снайпера видя сметката на Хановер 96 (видео)

Падерборн 07 сътвори изненадата на кръга в Бундеслигата, побеждавайки Хановер 96 с 2:1 като гост. По този начин новаците направиха скок от зоната на изпадащите до 12-о място. Те бяха в серия от 10 поредни срещи без победа, като последната им датираше от 2 ноември - преди три месеца и половина.

И трите попадения паднаха в рамките на по-малко от четвърт час през второто полувреме. Домакините поведоха в 66-ата минута чрез Марсело, който в предишния кръг си вкара два автогола при гостуването на Хамбургер ШФ и днес предвкусваше реванш пред феновете. Такъв обаче нямаше, защото в 72-ата минута влезлият току-що Сръджан Лакич изравни в първото си попадение за клуба след трансфера от Айнтрахт (Франкфурт) тази зима.

След още седем минути дойде време за най-красивото изпълнение на вечерта. Падерборн 07 получи право да изпълни пряк-свободен удар и зад топката застана Албан Меха. Албанският национал е известен с ударите си тип "Жуниньо Пернамбукано" и неслучайно носи прякора "Снайпериста". Халфът затвърди впечатленията, забивайки топката под гредата на световния шампион Рон-Роберт Цийлер, който не успя да реагира на леката парабола.

Още при 0:0, две минути преди гола на Марсело за Хановер 96, гостите почти бяха открили резултата, когато Сюлейман Коч насочи топката към опразнената мрежа, но там притича Миико Алборнос и изчисти от самата голлиния.

Хановер 96 беше една от приятните изненади в началото на сезона, но постепенно изпадна в криза и не е побеждавал от пет кръга, заради което вече е само на 4 точки от изпадащите.

Трите гола в днешния мач пък доведоха до подобряването на рекорда за най-много попадения в рамките на един кръг в Бундеслигата. Преди началото му головете бяха 35, колкото паднаха и за целия 13-и кръг, но върховото постижение вече е 38.